Для отримання свідоцтва «спрощенця» не потрібно довідок, дозволів та договорів
Для отримання свідоцтва «спрощенця» не потрібно довідок, дозволів та договорів

Платник податків, який бажає обрати або перейти на спрощену систему оподаткування чи внести зміни до свідоцтва платника єдиного податку має подати до органів ДПС лише відповідну заяву.
При подачі суб’єктами господарювання – фізичними особами заяв про застосування спрощеної системи оподаткування не передбачено законодавством подання інших документів (довідок, дозволів, договорів, тощо).
Таким чином, платник податків, який бажає обрати або перейти на спрощену систему оподаткування чи внести зміни до свідоцтва платника єдиного податку має подати до органів ДПС лише відповідну заяву.
Свідоцтво платника єдиного податку видається органом державної податкової служби безкоштовно протягом 10 календарних днів з дня подання суб’єктом господарювання заяви.
Разом з тим, зазначаємо, що для новостворених платників, які обирають спрощену систему оподаткування, свідоцтво видається у день отримання органом ДПС заяви щодо обрання спрощеної системи оподаткування.
Крім того, звертаємо увагу, що термін сплати авансових платежів для платників 1 та 2 групи за січень закінчується 20 січня 2013 року, при цьому для даної категорії підприємців ставка єдиного податку становить в межах від 1% до 10% (перша група) та в межах від 1% до 20% (друга група) мінімальної заробітної плати.
Зокрема наголошуємо, що з 1 січня 2013 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1147 грн.
Нагадаємо, що Указом Президента України від №726/2012 від 24.12.2012 утворено Міністерство доходів і зборів України шляхом реорганізації Державної податкової служби України та Державної митної служби України, поклавши на Міністерство, що утворюється, функцію з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.