«Податкова відпустка» для підприємців на єдиному податку: роз'яснюють податківці
«Податкова відпустка» для підприємців на єдиному податку: роз'яснюють податківці

Податківці роз'яснили, коли спрощенець, який має найманого працівника, може скористатись «податковою відпусткою»
Фізична особа-платник єдиного податку (друга група) може скористатися правом на відпустку, якщо має одного найманого працівника, який перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами або у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку (із обов’язковим зазначенням у заяві на отримання відпустки відомостей про перебування в декретній відпустці такого найманого працівника).
Нагадаємо, що відповідно до п. 295.5 ст. 295 Податкового кодексу України фізичні особи-платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів.
При цьому пп. 291.4.1 п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу передбачено, що при розрахунку загальної кількості осіб, що є у трудових відносинах з платником єдиного податку - фізичною особою, не враховуються наймані працівники, які перебувають у відпустці у зв’язку з вагітністю і пологами та у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею передбаченого законодавством віку.